Versenyek 2016/17

Polgár a helyi demokráciában verseny

A Civil ifjúsági Kör Kőbányáért Egyesület ( CIKK ) idén is megrendezte, a Polgár a helyi demokráciában versenyt, melyen iskolánk két csapattal is részt vett.

Bővebb beszámoló olvasható a versenyről ITT.

 

Eredmények :

7. osztály:
I. hely ” Velünk mindig történik valami” nevű csapat ( Ienco Ricardo, Novák Róbert, Tamás Lilián, Vécsey Sára )

8. osztály:
V. hely ” Kápolna téri ifjak” nevű csapat ( Kertész Gergely, Somlai Dénes, Stelmach Márk, Varga Gréta )

Felkészítő tanár : Jandó Ágnes és Ürmösné Legény Aranka

Gratulálunk!


NyelvÉSZ verseny országos döntő

Megrendezték a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia XVIII. nyelvÉSZ tanulmányi verseny országos döntőjét, ahová Divinszki Ferenc ( 7.b ) tanulónk is bekerült.
A szegedi döntőben, VI. helyezést ért el!

Felkészítő tanár : Katona Zsuzsanna

Gratulálunk!


Informatika

A kerületi Excel alkalmazói kerületi versenyen Somlai Dénes ( 8.x ) III. helyezést ért el.

Felkészítő tanár : Vojtkó Sándorné ( Kati néni )

Gratulálunk!


Angol prózamondó verseny

 

Faragó Lili 6.a osztályos tanulónk képviselte iskolánkat, a kerületi angol vers és prózamondó versenyen, ahol I. helyezést ért el.

Felkészítő tanár : Dudás Sylvia

Gratulálunk!


Atlétika

Áprilisban lezajlottak a kerületi atlétika versenyek. Iskolánk minden korosztályban indított csapatot és egyéni versenyzőt is.

Eredmények :

I. hely
Dimeth Nikolett 4.a ( távolugrás )
Gyalus Márton 4.a ( egyéni összetett verseny )
Pataki Dávid 8.a ( súlylökés )

II. hely
Gyalus Márton 4.a ( kislabda hajítás )
II. korcsoportos fiú csapat

III. hely
Felszner Márk 4.c ( 60 méter síkfutás )
Lawson Richard 6.a ( távolugrás )

IV. hely
Dimeth Nikolett 4.a ( egyéni összetett verseny )

V. hely
I. korcsoportos fiú csapat

VI. hely
II. korcsoportos lány csapat
III. korcsoportos fiú csapat

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját!

Gratulálunk!


Tudásbajnokság

Divinszky Ferenc ( 7.b ) és Novák Róbert ( 7.b ) tanulóink a Tudásbajnokságon három tantárgyból is kiemelkedően teljesítettek.

Eredményeik :
Divinszky Ferenc

Angol Haladó felsős – III. hely
Anyanyelv – III. hely

Novák Róbert

Irodalom – I. hely

Felkészítő tanár : Katona Zsuzsanna és Dudás Sylvia

Gratulálunk !


Kerületi Matematika Verseny

Nagyszerű eredményeket értek el, a 4.c osztály emelt szinten matematikát tanuló diákjai a kerületi matematika versenyen.

Eredmények :

II. hely Rácz Barnabás
IV. hely Szirt Máté és Dudra István

Zrínyi Ilona matematika verseny megyei forduló :

XII. hely Kiss Ágota

Bólyai matematika csapatverseny megyei forduló :

XXII. hely ( Szírt Máté, Dudra István, Brunn Vencel, Felszner Márk )
XXIV. hely ( Rácz Barnabás, Arató András, Egevarth Máté, Koller József )

Felkészítő tanár : Bognárné Csubák Judit

Gratulálunk!


Népdaléneklés

A kerületi Népdaléneklési versenyen, két csapat is képviselte iskolánkat.

Eredmények :

Ezüst minősítés :
4.c kórusa
( Guo Siyuan Lilla, Gergely Ildikó, Kis Ágota, Szabó Ágnes Rebeka, Fang Shiya Emese, Egebart Máté, Brunn Vencel, Hubai László, Szirt Máté, Pesek Patrik )

2.a kórusa ( Fischl Ákos, Fehér János, Máté Titanilla, Róth Fanni, Pothárn Hanna, Dávid Dominika, Wéber Róbert, Zheng Zhi Qian )

Bronz minősítés :
4.b kiskórus
( Annus Melinda, Csősz Ádám, Zack-Williams Balázs )

Felkészítő tanárok : Talata Anna, Kiss Erika, Tokody Mariann

Gratulálunk!


Orchidea matematika verseny

Lezajlott az Orchidea-Pangea matematika verseny első fordulója. Az országos döntőbe, csak 100%os eredménnyel lehetett tovább jutni!

Iskolánkból tovább jutott : Lawson Richard ( 6.a )

Felkészítő tanár : Balla Júlia

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

További eredmények megtekinthetők ITT.


Gyermekrajz pályázat

A Fm Kaszk Varga Márton Kertészeti és Földmérési Szakképző Iskola és Kollégium szervezésében meghirdetett “Virágos gyermekrajz” című pályázatán, Owah Owen Ádám 1.c osztályos tanulónk különdíjban részesült, “A kert virágai és barátai” című alkotásával.

Gratulálunk!


Siker a Budapesti döntőben

A Magyar Természettudományi Társulat által rendezett XXV. Teleki Pál Kárpát-Medencei földrajz-földtan verseny budapesti fordulóján, Divinszki Ferenc 7.b osztályos tanulónk képviselte sikerrel iskolánkat.

Eredménye : II. hely

Ezzel bejutott az országos döntőbe.

Felkészítő tanár : Váginé Döbrönte Erika és Székelyné Walter Csilla

Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!


Országos Angol Civilizációs verseny

A magyar- angol két tannyelvű iskolák közötti országos csapatversenyen két Janikovszky-s team is szép eredménnyel vett részt.

Eredmények :

Országos Angol Civilizásiós verseny

II. hely ( Princz Alexandra, Somlai Dóra, Czumbel Márton 6.b osztályos tanulók )
VI. hely ( Diószegi Veronika, Tomics Marcell, Vo Quoc Cuong Dani 3.b osztályos tanulók )

Felkészítő tanár : Diószeginé Szőcs Erzsébet

Gratulálunk!


Kerületi Versmondó verseny

Lukovics Tamás ( 4.b ) és Ratulovkszy Balázs ( 1.c ) osztályos tanulók

Eredmények :
I. hely Lukovics Tamás
II. hely 
Ratulovkszy Balázs

Felkészítő tanár : Boros Zsuzsanna, Várkonyiné Istvánné ( Gerti néni )

Gratulálunk!


NyelvÉSZ verseny

A Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia XVIII. nyelvÉSZ tanulmányi versenyének megyei ( fővárosi ) fordulóján Divinszki Ferenc ( 7.b ) tanulónk I. helyezést ért el.
Ezzel az eredménnyel bejutott a májusi, Szegeden rendezendő országos döntőbe.

Felkészítő tanár : Katona Zsuzsanna

Gratulálunk!


Helyesírási verseny fővárosi forduló

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny fővárosi fordulójában Divinszki Ferenc képviselte iskolánkat.

Eredménye:

V. hely Divinszki Ferenc 7.b

Felkészítő tanár : Katona Zsuzsanna

Gratulálunk!


Ritmikus Gimnasztika

Március 19.-én Szigetszentmiklóson rendezték a Ritmikus Gimnasztika OB-t, amin Molnár Sophie 5.a osztályos tanulónk is részt vett és nyert!

Eredménye:

Junior II. kategória egyéni és csapat
I. hely Molnár Sophie ( 5.a )

Gratulálunk!


Tehetség nap a Janikovszkyban

Második alkalommal rendezte meg a tehetséggondozó munkaközösség segítségével, Nguyenné Csüllög Erika tanárnő,

Ki miben tudós ? prezentációs versenyt.

Különböző tudomány ágakban, 32 bemutatót hoztak a zsűri elé, felső tagozatos diákjaink. Volt szó tankokról, egyiptomi piramisokról és fáraókról, az írás történetéről vagy érdekes matematikai összefüggésekről. Több diákunk angol nyelven mutatta be, egy-egy témán belüli jártasságát.

Köszönjük a felkészítő tanárok segítségét, gratulálunk minden részt vevőnek!
Jövőre újra találkozunk a tehetség délutánon!

További képek megtekintése itt.

Eredmények :

5/6 évfolyam :
I. hely Lawson Richárd 6.a
II. hely Somlai Dóra 6.b
III. hely Radics Ramóna 6.b
Különdíjazottak : Belai Nikolett, Kabelács Andrea-Takács Levente, Steidl Hanna Lina-Korsós Dominika

7/8 évfolyam :
I. hely Agárdi Balázs ( Kada ) 8.a
II. hely Novák Róbert 7.b
III. hely Ienco Riccardo 7.a
Különdíjazottak : Czombor Kamilla, Majoros Anna ( Üllői )

Szervezők


Floorball

Március folyamán iskolánk csapatai kerületi floorball versenyen vettek részt.
Eredményeink:

IV. korcsoport
III. hely ( Vo Manh Tan 8.a, Boda Balázs 8.a, Zhen Xuan Yang 8.b, Nagy Dominik 8.b )

III. korcsoport
III. hely ( Brückner Albert 5.b, Nagy Leon 5.b, Németh Barna 5.b, Fang Shiao Bence 5.b, Hermel Erik 5.b )

Felkészítő tanár : Bajor Katalin

Gratulálunk!


Karate

Ismét taroltak a Huszár testvérek. A március közepén, Budapesten megrendezett 22. Széki Kupán, Huszár Anna (5.a) és öccse Huszár Márk (2.a) is a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Eredményeik:

I. hely ( -32kg kümite )
Huszár Márk

I. hely ( +38kg kümite ) Huszár Anna

Gratulálunk!


Nemzetközi Szinkronúszás

A március közepén, Székesfehérváron megrendezett, Nemzetközi Orka Kupa szinkronúszó versenyen vettek részt Janikovszkys tanulók.

Eredményeik:

Egyéni:
I. hely ( 2009 ) Róth Fanni ( 2.a )
V. hely ( 2007 ) Horváth Zina ( 3.a )

Páros:
V. hely ( 2009 ) Róth Fanni (2.a )

Gratulálunk!


Kerületi vers- és próza mondó verseny

Idén a Keresztúry Általános Iskolában rendezték meg a kerületi vers- és próza mondó verseny döntőjét. A Janikovszkys diákok kiemelkedő eredményeket értek el. Varga Amanda 7.a osztályos tanulónk pedig tovább jutott a budapesti döntőbe.

Eredmények:

Arany minősítés: Varga Amanda 7.a
Ezüst minősítés:
Klein Dávid Nátán
6.a és Ienco Riccardo 7.a, Szabó Gréta 8.a
Bronz minősítés: Tóth Krisztina 5.b


Siker a területi kötött fogású birkózó Diákolimpián

Takács Levente 5.b osztályos tanulónk, arany éremmel tért haza, a körcsarnokban megrendezett területi kötött fogású birkózó diákolimpiáról.
Ezzel az eredményével országos döntőbe jutott.

Eredmény:

Birkózás ( kötött fogás ) 35kg : I.hely Takács Levente

Gratulálunk és sok sikert az országos döntőbe.


Kerületi verseny a Janikovszkyban

Idén is iskolánk  rendezte meg a „Szép magyar beszéd” kerületi fordulóját. A kerületi iskolák 5-8. évfolyamos szépen olvasó, szépen beszélő gyerekei mérték össze tudásukat a február 8-án lezajlott versenyen.
A tanulók teljesítményét színészekből, drámapedagógusokból, magyar szakos tanárokból álló nívós zsűri hallgatta meg és értékelte.
Az eredményhirdetéskor a jutalmak mellett nem maradtak el a zsűritagok megszívelendő jó tanácsai sem, amit minden résztvevő figyelmesen hallgatott. A Libri Könyvkiadó és a Pensio Kft. szponzorálása jóvoltából a helyezettek mellett a zsűri és a felkészítő tanárok is elismerésben részesülhettek.
Janikovszkys diákjaink ismét igen szép eredményeket értek el:

5. évfolyam:
II. hely Farwan Ithnyaa 5.a

6. évfolyam:
I. hely Heiszmann Benbedek 6.a

7. évfolyam:
II. hely Varga Amanda Ramóna 7.a

Köszönjük minden kolléga segítő részvételét és felkészítő munkáját!

Gratulálunk!

A versenyről készült képek megtekinthetők ITT.


Kiváló eredmények a Kerületi úszó diákolimpián

Február 7-én rendezték meg, az Újhegyi uszodában, a 2016/2017-es tanév kerületi úszó diákolimpiáját, az I-II. korcsoportban. Az iskolánkat képviselő diákok igazán kitettek magukért és gyönyörű eredményekkel tértek haza.

Az I. korcsoport eredményei:

I. korcsoport (nyílt )hátúszás:

I.hely Láng Larissza Viktória 1.a

I. korcsoport ( zárt ) hátúszás:

I. hely Dalos Dorina 3.a
III. hely Róth Fanni 2.a
VI. hely Nánási Krisztina 2.b
VII. hely Hajdinák Alíz 2.a
XIV. hely Mészáros Szonja 2.a
XXV. hely Gieth Emma 2.b

I. korcsoport ( nyílt ) gyorsúszás:

I. hely Láng Larissza Viktória 1.a

I. korcsoport ( zárt ) gyorsúszás:

I. hely Dalos Dorina 3.a
II. hely Róth Fanni 2.a
VIII. hely Nánási Krisztina 2.b
XII. hely Gieth Emma 2.b

I. korcsoport lány váltó:

I. hely: Dalos Dorina, Hajdinák Alíz, Gieth Emma, Nánási Krisztina

I. korcsoport ( nyílt ) fiú hátúszás:

II. hely: Okolcsányi Huba 2.b
III. hely: Drágus Attila 2.b
IV. hely: Felszner Erik 2.c

I. korcsoport ( zárt ) fiú hátúszás:

VI. hely: Gőgh Benedek 2.a
XIV. hely: Fischl Ákos 2.a

I. korcsoport ( nyílt ) fiú gyorsúszás:

II. hely: Felszner Erik 2.c
IV. hely: Okolicsányi Huba 2.b
VI. hely: Drágus Attila 2.b

I. korcsoport ( zárt ) fiú gyorsúszás:

II. hely: Gőgh Benedek 2.a
V. hely: Juhász Bálint 1.c
XIII. hely Fischl Ákos 2.a

Az II. korcsoport eredményei:

II. korcsoport ( nyílt ) lány hátúszás:

I. hely: Okolcsányi Sára 4.b
III. hely: Horváth Zina 3.a

II. korcsoport ( zárt ) lány hátúszás:

I. hely: Dimeth Nikolett 4.a
XI. hely: Kiss Ágota 4.c

II. korcsoport ( nyílt ) lány gyorsúszás:

I. hely: Okolcsányi Sára 4.b
II. hely: Horváth Zina 3.a

II. korcsoport ( zárt ) lány gyorsúszás:

II. hely: Dimeth Nikolett 4.a

II. korcsoport ( nyílt ) fiú hátúszás:

VI. hely: Nagy András 4.b
VII. hely: Szendi Balázs 4.d

II. korcsoport ( zárt ) fiú hátúszás:

II. hely: Gyalus Márton 4.a
V. hely: Pataki Máté 4.a
VII. hely: Vadászi Lázár 4.b
VIII. hely: Orosz Dániel 5.a
IX. hely: Felszner Márk 4.c

II. korcsoport ( nyílt ) fiú gyorsúszás:

IV. hely: Nagy András 4.b
VII. hely: Szendi Balázs 4.d

II. korcsoport ( zárt ) fiú gyorsúszás:

II. hely: Bucsi Balázs 4.a
III. hely: Felszner Márk 4.c
IV. hely: Gyalus Márton 4.a
VI. hely: Pataki Máté 4.a
IX. hely: Mácsik Csongor 4.a

II. korcsoport fiú váltó:

I. hely: Gyalus Márton, Bucsi Balázs, Felszner Márk, Pataki Máté

Felkészítő Tanárok : Tóth Annamária és Szederkényi Zsolt.
Köszönjük munkájukat.

Gratulálunk!


Nemzetközi Verseny Eredmény

Nagyszerű eredményeket ért el, a VI. Aranyhomok Kupa Nemzetközi úszóversenyen Láng Larissza Viktória 1.a osztályos tanulónk.
Eredményei:

III.hely 50 m gyorsúszás
III.hely 200m gyorsúszás
IV.hely 100m hátúszás
V.hely 100m mellúszás

Gratulálunk!


Vers- és prózamondó házi verseny

Nagy sikere volt, a gyerekek között az iskolai vers- és prózamondó versenynek.
Nehéz volt a dolga a zsűrinek, hiszen sok jó előadást kellett rangsorolniuk.
Eredmények:

5. osztály ( vers ) :
I.hely Tóth Krisztina 5.b
II.hely Kovács Kamilla 5.b
III.hely Németh Barna 5.b

6. osztály ( vers ) :
I.hely Klein D. Nátán 6.b
II.hely Czumbel Márton 6.b
III.hely Jáger Vivien 6.a

7. osztály ( vers ):
I.hely Ienco Riccardo 7.a
II.hely Pócsi Csenge 7.b
III.hely Nagy Nóra 7.b

7. osztály ( próza ):
I.hely Novák Róbert 7.b
II.hely Varga Amanda 7.a és Divinszki Ferenc 7.b

8. osztály ( vers ):
I.hely Szabó Gréta 8.a

Minden résztvevőnek gratulálunk!
Köszönjük a Humán Munkaközösség szervezését.


További kiváló sakkeredmények

A kerületi sakkversenyen ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a Janikovszky diákok.
Eredmények :

I.hely Sere Bence 2.c (egyéni)

I.hely Kostyán Dominik 5.a (egyéni)

I.hely Nguyen Hoang Trung Tomi  7.b (egyéni)

I.hely Csapat ( Koller József, Rácz Barnabás, Orosz Dániel, Sere Bence, Varga Boldizsár )

I.hely Csapat ( Buzás Tamás, Nguyen Hoang Trung Tomi , Kostyán Dominik, Vo Manh Tan, Zima Adrián )

II.hely Varga Boldizsár 2.c

II.hely Buzás Tamás 7.a

II.hely Csapat ( Guo Siyuan Lilla , Bazsalya Eszter, Duan Yue Liang Julcsi, Slonszki Linett )

III.hely Lin Xi 3.c

III.hely Csapat ( Egyed Zsombor, Gerecs Gábor, Lin Xi,
Felszner Márk, Sántha Viktor Lehel, Drágus Attila, Komáromi Barnabás, Ratulovszky Balázs )

További eredmények elérhetők itt.

Felkészítő tanár : Nagy Erika

Gratulálunk!


Szinkron úszás

Szinkron úszó Mikulás Kupán I.helyet szerzett, Tanács Eszter 1.b osztályos tanulónk.

Gratulálunk!


Kerületi Sakk verseny

Kiemelkedő eredményeket értek el, iskolánk tanulói a Kerületi Sakk Diákolimpián.

Eredmények :
I. hely Rácz Barnabás 4.c
II. hely Guo Siyuan Lilla 4.c

II. hely Duan Yue Liang Júlia 1.b

III. hely Slonszki Linett 1.b

Felkészítő tanár : Nagy Erika

Gratulálunk!


Akrobatikus Torna OB

Dimeth Nikolett 4.a osztályos tanulónk, Akrobatikus Torna Országos Bajnokságon vett részt és a legfényesebb éremmel tért haza!

Eredmény :
Gyermek-hármas csoport, Országos Bajnok I. hely

Gratulálunk!


Nemzetközi Szumó verseny

Év elején rendezték meg a már hagyományosnak mondható Érd kupa Nemzetközi szumó versenyt, melyen iskolánk szumósai is részt vettek.

III.hely  Kabelács Andrea (5.b)

-36kg súlycsoportban

Gratulálunk!