HÍREK/AKTUALITÁSOK

Beiratkozás a 2018/2019 tanévre

Tisztelt Szülők!

A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 22.§ (2) bekezdése értelmében az adott évben tanköteles korba lépő gyermekeket a szülő köteles beíratni a lakóhelye szerint illetékes vagy a választott iskola első évfolyamára a megjelölt időpontban.

A beiratkozás időpontjai :

2018. április 12. (csütörtök) 8-19 óra között

2018. április 13. (péntek) 8-19 óra között

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok:

  • A gyermek nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány ( lakcímkártya)
  • Az iskolába lépéshez szükséges fejlettség elérését tanúsító igazolás
    – óvodai szakvélemény, vagy
    – járási szakértői bizottság szakértői véleménye, vagy
    – sajátos nevelési igényű gyermekek esetében a Szakértői Bizottság szakértői véleménye
  • Nyilatkozat az életvitelszerű lakcímről ( 2. sz. melléklet )
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan ( Ptk. alapján ).( 3. sz. melléklet )
  • Lehetőség szerint a gyermek nevére kiállított TAJ kártya

 

Kőbányai Janikovszky Éva Általános Iskola felvételi körzetei


 

 

 

 

 

 

 

 


Országos Kompetencia Mérés 2017

 

 

 

 

 


Tehetségnap a Janikovszkyban

„A tehetség nagy kincs.” (Gyarmathy Éva)

A 2018. évi „Ki miben tudós?” prezentációs verseny díjazottjai és különdíjasai. A programról szóló beszámoló és képgaléria ITT olvasható és tekinthető meg.

Szívből gratulálok minden versenyzőnek!

Csüllög Erika néni

Eredmények:

5. évfolyam:

I. hely: Csabai Zalán 5.a – A komodói varánusz

II. hely: Dudra István 5.c – Érdekességek a film világából: a cameoszerep

III. hely: Egewarth Máté 5.c – A modern építészet

 

Különdíjak:

A leglátványosabb produkció: Dimeth Nikolett – Szaniszló Petra 5.a – Akrobatikus Rock and Roll

A legszemélyesebb előadás: Lancsák Máté 5.a – A taekwon-do története

A legtudományosabb előadás: Okolicsányi Sára 5.b – A bolygók

A legszebb előadásmód: Farwan Ámyna 5.b – Bem apó – Murád pasa

Különleges témaválasztás: Bucsi Balázs 5.a – A nulla eredete

A legszemléletesebb előadás: Novák Kristóf 5.a – A Rubik-kocka

A legszínesebb előadó: Rácz Barna 5.c – Számtörténet

6. évfolyam:

I. hely: Orosz Dániel 6.a – A citromban rejlő titkos erő

II.hely: Fazekas Anna – Péter Luca 6.a – A telefon története

III. hely: Farwan Ithnyaa 6.a – Az arab számok története

 

Különdíjak:

Az előadásmódért: Németh Lili 6.a – Minotaurosz

A találmányok szemléletes bemutatásáért: Orosz Bence – Diószegi Benedek 6.a – A II. világháború találmányai

 

7-8. évfolyam:

I. hely: Tamás Lilian 8.a – Dragonology (angol nyelvű)

II. hely: Divinszki Ferenc 8.b – Continental Drift (angol nyelvű)

III. hely: Kakel Ahmed Belal 7.b – Afganisztán

 

 

Különdíjak:

Kiváló angol nyelvű előadásért: Czobor Kamilla 8.a – 4 dities of South Korea

A történelmi kor átfogó bemutatásáért: Radics Ramóna 7.b – A reformkori divat

Az amerikai polgárháború „szakértője”: Kocsmár Attila 8.b – Amerikai polgárháború

Témaválasztásért és előadásért: Czumbel Márton 7.b – Ausztrália

A magyar nyelv ápolásáért: Novák Róbert 8.b – A magyar nyelv eredete és sajátosságai

 

Gratulálunk!


Óvodás angol tanfolyam

(a kép kattintásra nagyítódik)


Könyvkirály Olvasó verseny

Részletes információért kattints IDE